Kočičí dvířka

Kočičí dvířka mohou pro majitele kočky znamenat vítaného pomocníka. Pokud chcete mít kočku, kterou budete pouštět ven, pak je vhodné zvážit pořízení kočičích dvířek, která ušetří čas a nervy.

Dvířka jako cesta k volnosti

S pořízením kočičích dvířek poskytnete mazlíčkovi velkou svobodu pohybu. Kočka se tudíž může kdykoliv rozhodnout, jestli chce jít ven nebo zůstávat v teple domova. Výhody kočičích dvířek se dají spatřovat hlavně v jejich praktičnosti. Ve většině případů sice nevypadají nikterak nádherně, ale svoji funkci plní dokonale. Ostatně nedá se říci, že by nějak hrubě narušovaly vizuální stránku dveří. Zásadní je přeci jen pohodlí domácího zvířátka. Existuje několik typů kočičích dvířek. V současnosti trh s produkty pro kočky nabízí širokou škálu různých kočičích dvířek. Dvířka mohou zamezovat průvanu, unikání tepla nebo vstupu cizích zvířat. Takto je tomu však spíše u důmyslnějších typů dvířek, protože jednodušší zařízení umožní i vstup jiných koček, jež ze svého domova zvládají otevírání dvířek.

Dvířka – výhody a nevýhody

Výhody kočičích dvířek jsou v tom, že se jedná o pohodlné řešení pro vaši kočku. Na druhou stranu se jedná o pohodlí i pro vás, protože již nemusíte neustále otevírat a zavírat dveře, abyste kočku pustili domů nebo vypustili ven. V určitém případě existuje i možnost uzavření, uzamčení či jednosměrného provozu kočičích dvířek. Dvířka se dají použít dokonce i mezi jednotlivými pokoji v rámci bytové jednotky. Ovšem kočičí dvířka mají i určité nevýhody a rizika. Při využití jednodušších typů hrozí riziko nevítané návštěvy v podobě cizí kočky. Také budete mít menší kontrolu nad tím, co si vlastně mazlíček přinese domů. A že se může jednat o skutečné podivnosti či nechutnosti, to jistě nemusíme zmiňovat. Také hrozí větší nepořádek, protože kočka přijde klidně špinavá. V určitých případech může dojít i k drobnému úniku tepla.